تقویت حافظه و درمان آلزایمر به روش آروماتراپی

تقویت حافظه و آروماتراپی درمان آلزایمر های پیری با رایحه درمانی یا آروماتراپی و درمان با رایحه

عصاره گیاهان مختلف می تواند برای تقویت حافظه و بهبود آن تاثیر خیلی زیادی بگذارد. و طبق تحقیقات انجام شده درباره آروماتراپی و تقویت حافظه، انواع مختلف عصاره گیاهان مختلف از جمله؛ رزماری، اسطوخودوس، لیمو و … برای حافظه بسیار مفید است. همچنین درمان آلزایمر با آروماتراپی بسیار مفید است و پزشکان طب سنتی با استفاده از اسانس های گیاهان می توانند به بهبود آلزایمر کمک نمایند. و یکی از گیاهان مفید برای درمان این بیماری رزماری می باشد.

آروماتراپی و تقویت حافظه

محققان کشف نموده اند که استشمام رایحه عطر گیاهان مختلف می تواند برای تقویت حافظه بسیار مفید باشد. در بررسی آروماتراپی و تقویت حافظه پی بردیم که اسانس گیاهان مختلف از جمله؛ گل، گیاه، ریشه، درخت و …بیشتر در آروماتراپی یا رایحه درمانی برای درمان انواع بیماری ها و مشکلات روانی افراد به کار برده می شود. با این حال کمک زیادی به تقویت حافظه می کند.

طبق تحقیقات انجام شده، اسانس لیمو، زنجبیل، رزماری، آویشن و … می تواند برای عملکرد مضاعف مغز و تقویت آن تاثیر مثبتی بگذارد و در آروماتراپی از آنها برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد آروماتراپی رایحه درمانی چیست ؟ را مطالعه کنید.

تقویت با عصاره گیاهی

درمانگران سنتی آروماتراپی اسانس های مربوط به هر بیماری را برای افراد معرفی کرده اند. و انواع مختلف عصاره گیاه برای بهبود حافظه و تقویت حافظه به کار برده می شود.

طبق تحقیقات انجام شده، اسانس لیمو، زنجبیل، رزماری، آویشن و … می تواند برای عملکرد مضاعف مغز و تقویت آن تاثیر مثبتی بگذارد و در آروماتراپی از آنها برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.

تقویت حافظه با آروماتراپی:

تقویت حافظه با اسانس لیمو

عصاره لیمو باعث می شود که تمرکز زیادی داشته باشیم و دارای خواص تسکین دهنده و تخلیه کننده ذهن است و استشمام رایحه لیمو می تواند در موقع عصبانیت و اضطراب تاثیر مثبت بگذارد.

لیمو خاصیت ضدویروسی و ضد باکتریایی دارد و علاوه تقویت حافظه برای درمان سرماخوردگی، گلودرد و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید می باشد.

تقویت حافظه و آروماتراپی درمان آلزایمر های پیری با رایحه درمانی یا آروماتراپی و درمان با رایحه

تقویت حافظه با رایحه رزماری

رزماری یکی از گیاهان معجزه آسا و پرخاصیت می باشد که به بهبود حافظه افراد تاثیر خیلی زیاد می گذارد.

در آزمایش های انجام شده توسط پژوهشگران عصاره رزماری مشخص شده است که این گیاه به دلیل داشتن بوی تند و خاص می تواند برای به خاطر آوردن کارهایی که باید در آینده انجام شود کمک می کند و میزان فراموشی کارهایی که روزانه توسط افراد انجام می شود کاهش می دهد.

تقویت حافظه با عطر رزماری از زمان های قدیم توصیه می شده و حتی شکسپیر بزرگ آن را برای بهبود و تقویت حافظه بلند مدت توصیه کرده است.

روغن رزماری از زمان های خیلی قدیم برای درمان بیماری های روحی به کار برده می شد. و در واقع از سال 2008 مطالعات زیادی در مورد تاثیرات این روغن انجام شده است. و طبق نتیجات انجام شده از این مطالعات روغن رزماری خاصیت ضدالتهابی و مسکن دارد. و استفاده از آن برای تقویت حافظه مفید است.

تقویت حافظه با اسانس اسطوخودوس

به دلیل اینکه اسانس اسطوخودوس از بوی خوش و تندی برخوردار است، از آن بیشتر در عطریات، لوسیون ها، صابون و … استفاده می نمایند و اسانس این گیاه برای آرام کردن روح و روان فرد تاثیر مثبت می گذارد. می تواند مغز و حافظه را تقویت نموده و برای تقویت حافظه تاثیرگذار باشد.

طبق نتایجی که پژوهش گران در مورد این گیاه کشف کرده اند آروماتراپی با  اسطوخودوس می تواند برای تقویت حافظه، کاهش آلزایمر، سردرد، افسردگی، اضطراب و انواع بیماری های روانی تاثیرگذار باشد.

استشمام کردن و ماساژ روغن لوندر (اسطوخودوس) یا صابون لوندر برای بهبود انواع بیماری های جسمی  و روحی بسیار مفید است و می توان با بو کردن و مالش روغن آن به پوست و بدن به بهبود آن کمک زیادی کرد.

تقویت حافظه و آروماتراپی درمان آلزایمر های پیری با رایحه درمانی یا آروماتراپی و درمان با رایحه

آروماتراپی و آلزایمر

درمان آلزایمر به وسیله آروماتراپی می تواند برای فرد بسیار مفید باشد. و با استفاده از اسانس های گیاهی و طبیعی می توان بیماری آلزایمر را کاهش و بهبود بخشید. در بررسی آروماتراپی و آلزایمر می توان مشاهده نمود که آروماتراپی یک روش خیلی طبیعی برای درمان آلزایمر است و نتیجه موثری در درمان آن دارد.

آلزایمر

آلزایمر یک بیماری پیشروی مغزی می باشد که بیشتر در افراد میانسالی وجود دارد و این بیماری باعث می شود که اختلالاتی در حافظه فرد به وجود بیاید و خلق و خوی آنها را دچار مشکل کند تا به درستی نتوانند در مغز خود اطلاعات را دریافت یا پردازش نمایند.

از نشانه های بیماری آلزایمر می توان به ضعف، افسردگی، ترس، رفتارهای تهاجمی، بی قراری، رفتارهای تکراری و … اشاره نمود.

درمان آلزایمر با روغن های گیاهی

درمانگران سنتی آروماتراپی اسانس های مربوط به هر بیماری را برای افراد معرفی کرده اند و انواع مختلف روغن های گیاهی برای بهبود بیماری آلزایمر به کار برده می شود.

محققان با مطالعات و آزمایشات خود برای درمان آلزایمر کشف نموده اند  که برخی از گیاهان طبیعی در آروماتراپی می تواند به بهبود و کاهش آلزایمر کمک نماید.

  • اسانس اسطوخودوس
  • اسانس رزماری

درمان آلزایمر با اسانس رزماری

رزماری یکی از گیاهان معجزه آسا و پرخاصیت می باشد که به بهبود حافظه افراد تاثیر خیلی زیاد می گذارد.

درمان آلزایمر با رایحه درمانی و آروماتراپی

طبق آزمایشات انجام شده ترکیبات رزماری یک روش مشابه با داروهای معمولی آلزایمر در مغز انسان ایجاد می کند و در این ترکیبات آنزیمی وجود دارد که باعث پیشگیری و مانع از دست رفتن شدید حافظه و بروز آلزایمر می شود.

روغن رزماری از زمان های خیلی قدیم برای درمان بیمارای های روحی به کار برده می شد. و در واقع از سال 2008 مطعالعات زیادی در مورد تاثیرات این روغن انجام شده است. و طبق نتیجات انجام شده از این مطالعات روغن رزماری خاصیت ضدالتهابی و مسکن دارد و استفاده از آن برای درمان تقویت حافظه مفید است.

این گیاه علاوه بر درمان آلزایمر برای درمان بی خوابی نیز موثر است. و می توان روغن اصل گیاه رزماری را بر روی شقیقه سر مالیده و به آرامی مالش داده و حافظه خود را تقویت نمود.

البته قابل ذکر می باشد که پزشکان آروماتراپی به راحتی می توانند با اسانس و روغن های مختلف این گیاهان به راحتی بیماری های خیلی شدید را درمان نمایند.

درمان آلزایمر با اسانس اسطوخودوس

به دلیل اینکه گیاه اسطوخودوس از بوی خوش و تندی برخوردار است، از آن بیشتر در عطریات، لوسیون ها، صابون و … استفاده می نمایند و اسانس این گیاه برای آرام کردن روح و روان فرد تاثیر مثبت می گذارد. می تواند مغز و حافظه را تقویت نموده و برای درمان آلزایمر تاثیرگذار باشد.

طبق نتایجی که پژوهش گران در مورد این گیاه کشف کرده اند آروماتراپی با  اسطوخودوس می تواند برای کاهش آلزایمر، سردرد، افسردگی، اضطراب و انواع بیماری های روانی تاثیرگذار باشد.

استشمام کردن و ماساژ روغن اسطوخودوس برای بهبود انواع بیماری های جسمی  و روحی بسیار مفید است و می توان با بو کردن و مالش روغن آن به پوست و بدن به بهبود آن کمک زیادی کرد.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »