معرفی بهترین روغن های ماساژ برای ماساژ آروماتراپی

ماساژ و ماساژ آروماتراپی

روغن های ماساژ و ماساژ آروماتراپی با استفاده از اسانس گیاهان های مختلف مثل گل، ریشه، درخت، میوه و … تولید می شوند که هر کدام از خاصیت متفاوتی برای بهبود سلامتی بدن استفاده می شود. ماساژ آروماتراپی یکی از روش های سنتی برای درمان انواع بیماری ها به کار برده می شود و می تواند تاثیر خیلی زیادی در روح و روان فرد بگذارد.

ماساژ آروماتراپی

ماساژ یکی از قدیمی ترین روش های طب سنتی و درمان است که فواید بسیاری برای بدن دارد. ماساژ علاوه بر فواید درمانی متعدد روح را آرامش می‌بخشید و مواردی چون اضطراب، افسردگی، سردرد و … را تسکین می‌دهند. 

آروماتراپی یا رایحه درمانی به معنای استفاده از محصولاتی است که در آن ها از عصاره معطر گیاهان درمانی مختلف استفاده شده است. از این محصولات رایحه درمانی می‌توان به صابون ها، روغن ها، شمع ها و … اشاره کرد.

از آنجا که حس بویایی انسان تاثیری مستقیم بر روی سیستم های مختلف بدن دارد؛ استشمام روایح مختلف خواص درمانی متفاوت و قدرتمندی برای انسان به ارمغان می‌آوردند. این درمان کاملا بدون عوارض بوده و سرعت تاثیر فوق العاده ای دارد.

استفاده از آروماتراپی، نمک درمانی و ماساژ در کنار یکدیگر معجزه ای مملو از آرامش به شما هدیه می‌دهد. این سه درمان قدرتمند در کنار هم سلامت جسم و روح را برای شما تضمین خواهند کرد.

روغن های ماساژ و ماساژ آروماتراپي

استفاده از روغن های ماساژ و ماساژ آروماتراپی یا همان روغن درمانی، یک روش سنتی می باشد که برای بهبود سلامتی بدن بسیار تاثیرگذار است. در روغن درمانی از روغن گیاهی اصل که بوی خیلی تند و معطر دارند، برای درمان بیماری های پوستی  استفاده می شود.

استفاده از روغن های گیاهی در ماساژ از دو جنبه حائز اهمیت است. اول آنکه تاثیر آنی و فوق العاده ای بر روی ناحیه ی ماساژ داده شده می‌گذارد. و دوم آنکه استشمام رایحه گیاهی روغن آرامش جسم و روان را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ماساژ رایحه درمانی رایحه درمانی در ماساژ رایحه درمانی و ماساژ ، معرفی بهترین روغن های ماساژ آروماتراپی

فرآیند تولید روغن های ماساژ

در ماساژ آروماتراپی، روغن های چرب معطر بسیار مهم می باشند و از عصاره های بخش های مختلف گیاهان، گل، برگ، ساقه، تنه، ریشه و … تولید می شوند.

تولید این روغن به صورت فشردن، تقطیر، جوشاندن و حل کردن انجام می شود. انواع مختلف روغن چرب به وجود می آید که از بوی بسیار تند و قوی برخوردار هستند.

به دلیل رقیق کردن این روغن ها آنها را با الکل، استر، آلدهید، کتون و تروین ها ترکیب می نمایند.

درمان بیماری به روش آروماتراپی

روغن های ماساژ وماساژ آروماتراپی برای درمان انواع بیماری های مختلف از جمله؛ افسردگی، آکنه، بیماری های عفونی و باکتریایی مفید هستند و خاصیت ضدعفونی کننده و ضدویروسی دارند.

روغن ماساژ به وسیله ماساژ دهنده راحت تر بر روی پوست بدن حرکت می کند و انواع مختلف روغن ها و لوسیون های مختلفی برای ماساژ درمانی وجود دارد که اکثر افرادی که به پوست و سلامتی آن بیشتر اهمیت می دهند به دنبال روغن های گیاهی کاملا ارگانیک و کم چرب می باشد.

آروماتراپی در طب سنتی نیز یک روش فوق العاده برای درمان افسردگی و اضطراب، سردرد، تقویت حافظه و افزایش آرامش بوده و هست. همچنین استشمام رایحه های موجود در گیاهان با تقویت سیستم ایمنی بدن به جلوگیری از بسیاری بیماری های مختلف کمک می‌کنند.

انواع روغن ماساژ عبارتند از:

 • روغن نارگیل
 • روغن بادام
 • روغن رز داماسک
 • روغن زیتون
 • روغن جوجوبا
 • روغن آفتابگردان
 • روغن زردآلو
 • روغن هسته انگور
 • روغن کاکائو
 • روغن کنجد
 • روغن جوانه گندم

هر کدام از روغن های ذکر شده در بالا برای درمان مشکلات جسمی و روانی استفاده می شود که در مراکز مختلف ماساژ درمانی به صورت تخصصی بر روی افراد انجام می شود.

ماساژ رایحه درمانی رایحه درمانی در ماساژ رایحه درمانی و ماساژ ، معرفی بهترین روغن های ماساژ آروماتراپی

 این روغن ها به تنهایی بر روی بدن ماساژ داده نمی شوند بلکه اکثر ترکیبات آن به عنوان یک روغن اساسی از سوی ماساژدهندگان انجام می شود.

استفاده از روغن های ماساژ و ماساژ آروماتراپی می تواند به خلق و خوی و روحیه افراد تاثیرات بسیار مثبت بگذارد و روح و روان فرد را آرام کند.

درمانگران ماساژ آروماتراپی بیشترین کاربرد را در ماساژ درمانی دارند و علاوه بر استفاده از روغن های کاملا گیاهی از لوسیون  ها و کرم های کاملا طبیعی برای ماساژ بیماران استفاده می کنند.

قابل ذکر می باشد که ممکن است بدن هر فرد به روغن ها حساسیت نشان بدهد و قبل از شروع ماساژ درمانی با استفاده از روغن های ماساژ ابتدا آن را باید بر روی بدن خود تست نمایید و در صورت داشتن حساسیت بدن از روغن های دیگر استفاده کنید و از درمانگران مشاوره بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »