درمان سردرد

چگونه با رایحه درمانی ( آروماتراپی ) سردرد را درمان کنیم؟

درمان سردرد با رایحه درمانی، درمان سردرد با آروماترپی ، درمان سردرد در طب سنتی ، درمان سردرد

در بررسی رایحه درمانی و سردرد پی بردیم که با استفاده از عصاره گیاهان مانند اسطوخودوس، رزماری می توان سردرد های شدید و میگرنی را به آسانی درمان کرد. زیرا اسانس این گیاهان خاصیت مسکن و ضد التهابی دارند و در درمان سردرد، اضطراب، نگرانی، افسردگی و … نقش موثری دارند. رایحه درمانی یک روش طبیعی و بسیار مفید برای درمان سردرد می باشد.

آروماتراپی و سردرد

درمان سردرد به وسیله رایحه درمانی بسیار مفید می باشد و با استفاده از اسانس های گیاهی و طبیعی می توان این بیماری را  درمان کرد. در  بررسی آروماتراپی و سردرد می توان به خاصیت روغن های گیاهی و اسانس گیاهان پرداخت و استفاده از آنها می تواند تاثیرات خیلی زیادی در بهبود آن داشته باشند.

مطالعه بیشتر -> رایحه درمانی یا آروماتراپی چیست ؟

درمان سردرد

این بیماری یکی از شایع ترین بیماری ها می باشد که در بسیاری از افراد وجود دارد و حتی همه افراد درگیر آن می شود و میگرن به دو صورت شدید و خفیف می باشد.

افرادی که دائما دچار این درد هستند باید آن را جدی بگیرند. زیرا ممکن است علت بیماری خاصی باشد و باید به پزشک مراجعه کنند.

نوع سردرد در افراد های مختلف متفاوت است و می تواند در برخی بسیار شدید باشد و یا برعکس، معمولا در رایحه درمانی روش های زیادی برای تسکین سردرد وجود دارد که پزشکان طب سنتی آن را بر روی بیماران انجام می دهند.

افرادی که درگیر این بیماری می شوند از لحاظ جسمانی و احساسی بسیار دچار مشکل هستند و در واقع بستگی به خود فرد دارد که چقدر به این بیماری مبتلا شده است.

بیماران افسرده بیشتر دچار سردرد شدید، اضطراب، نگرانی، بی قراری، ناامیدی، ناتوانی، بی خوابی های شبانه و… می شوند. برای درمان این بیماری روش های مختلفی وجود دارد و رایحه درمانی یکی از روش های خیلی تاثیرگذار می باشد که با استفاده از اسانس گیاهان مختلف بر روی بیماران صورت می گیرد.

درمان سردرد با رایحه درمانی، درمان سردرد با آروماترپی ، درمان سردرد در طب سنتی ، درمان سردرد

درمانگران سنتی اسانس های مربوط به هر بیماری را برای افراد معرفی کرده اند که برای بهبود این بیماری از اسانس گیاهان  مختلف استفاده می شود.

انواع روغن های گیاهی موثر برای درمان عبارتند از:

درمان سردرد با اسانس اسطوخودوس

به دلیل اینکه اسانس اسطوخودوس خاصیت آرام بخش دارد و اسانس این گیاه برای آرام کردن روح و روان فرد تاثیر مثبت می گذارد.

طبق نتایجی که پژوهش گران در مورد این گیاه کشف کرده اند آروماتراپی با اسطوخودوس می تواند برای کاهش میگرن بسیار مفید باشد.

استشمام کردن اسانس اسطوخودوس برای بهبود میگرن، اضطراب، استرس، خلق و خو و آرامش بدن بسیار مفید است.

درمان میگرن با اسانس رزماری

طبق مطالعاتی که توسط پژوهشگران انجام شده است، آروماتراپی با روغن رزماری می تواند منجر به کاهش سردرد شود. زیرا خاصیت مسکن و  ضد التهابی دارد.  بخصوص وقتی که بیماران عمل های مختلف انجام داده اند و دچار درد می شود استفاده از این گیاه بسیار موثر است.

بنابراین روغن هایی که در بالا اشاره شد نقش بسیار مهمی در درمان میگرن دارند و در رایحه درمانی اسانس این گیاهان کاربردهای زیادی دارد و یک روش درمانی ساده و طبیعی است و از مصرف قرص های شیمیایی بهتر جواب می دهد.

درمان سردرد با رایحه درمانی، درمان سردرد با آروماترپی ، درمان سردرد در طب سنتی ، درمان سردرد

درمان سردرد با روغن بابونه

بابونه یک آرامش بخش طبیعی است. به کاهش تنش و اضطراب و افزایش آرامش روحی و جسمی کمک می‌کند. این روغن برای کاهش استرس مادران پیش از زایمان بسیار پیشنهاد می‌شود. حتی در مشاهدات بسیاری توانایی آرام کردن کودکان پیش فعال را داشته است. از همین رو این روغن برای درمان انواع سردرد و مخصوصا سردرد های عصبی بسیار پیشنهاد می‌شود.

بخور روغن بابونه برای درمان سردرد های سینوزیتی و ناشی از سرماخوردگی، بسیار مناسب است و با بازگشایی ریه به درمان مشکلات تنفسی بسیار کمک می‌کند. همچنین روغن بابونه سرعت بسیاری در درمان تب دارد.

روغن نعنا فلفلی

روغن نعنا فلفلی با بهبود گردش خون و تسکین روده و تسکین عضلاتی که دچار گرفتگی هستند؛ سردرد را کاهش می‌دهد و ذهنی سبک و آرام را به شما می‌بخشد.

تسکین سردرد با روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس با توجه به تحقیقی که در دانشگاه نیویورک انجام شد از بهترین روغن ها و رایحه ها در درمان سردرد می‌باشد.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »