بهترین اسانس های صابون سازی در سال 1400 کدامند؟

بهترین اسانس ها برای صابون سازی کدامند؟ اسانس و صابون سازی

اسانس و صابون سازی یکی مسئله های مهم برای تامین کنندگان صابون در طب سنتی می باشد که انتخاب اسانس مناسب می تواند تاثیرات خیلی زیادی در کیفیت و تولید صابون ایجاد کند. اسانس اسطوخودوس،  اسانس لیموترش و اسانس رزماری از اسانس های پرکاربرد در صابون سازی هستند که از ترکیبات آنها برترین صابون های رایحه درمانی تولید می شود.

اسانس و صابون سازی

اسانس روغنی گیاهان مختلف برای صابون سازی به صورت گسترده استفاده می شوند و به دلیل دارا بودن از خاصیت های فراوان در اسانس گیاهان مختلف، استفاده از آن در صابون رایحه درمانی و طب سنتی بسیار گسترده است و بیشتر صابون های طبیعی و لوسیون ها از اسانس گیاهان طبیعی تولید می شود  و برای درمان و مشکلات پوستی بدن نیز بسیار مفید می باشند.

اسانس و صابون سازی یکی از مسئله مهم برای تولیدکنندگان و تامین کنندگان صابون می باشد و با انتخاب درست از اسانس می تواند تاثیر خیلی زیادی در کیفیت و تولید صابون داشته باشد.

تولیدکنندگان صابون کودک را از بهترین اسانس روغنی برای تولید استفاده می نمایند. زیرا به دلیل داشتن خاصیت های مفید و عصاره طبیعی برای پوست و مو بسیار مفید است و علاوه بر نرم و لطیف کردن پوست می تواند برای بهبود و باکتریایی پوست کودکان مفید هستند.

اسانس اسطوخودوس در صابون سازی

همان طور که می دانید گیاه اسطوخودوس یکی از گیاهان شفابخش و معجزه آسا می باشد که از خاصیت های زیادی برخوردار هست و استفاده از اسانس این گیاه برای تولید صابون طبیعی بسیار گسترده انجام می شود.

البته قابل ذکر می باشد اسانس های مختلفی از اسطوخودوس وجود دارد که برخی از آنها طبیعی و برخی از آنها شیمیایی می باشند و کیفیت صابون بستگی به نوع استفاده ترکیبات اسانس اسطوخودوس دارد.

معمولا صابون سازان رایحه درمانی از مرغوب ترین اسانس ها در تولید صابون استفاده می نمایند و اسانس اسطوخودوس با هر روغنی ترکیب خوبی دارد و بیشتر از آن در تولید صابون استفاده می شود.

بهترین اسانس ها برای صابون سازی کدامند؟ اسانس و صابون سازی

اسانس رزماری در صابون سازی

اسانس رزماری نیز یکی دیگر از گیاهان مفید و بسیار کاربردی می باشد که از آن در تولید انواع عطریات، لوسیون ها و صابون ها استفاده می شود.

انواع مختلف گیاه رزماری وجود دارد که هر کدام از عطر و بوی خاص خود را دارد و اسانس این گیاه از چمنزارها و چاله های طبیعی گرفته می شود تا چوبی تر و لایه برداری و غیره. رزماری مراکشی به دلیل داشتن بوی چوبی و گیاهی انتخاب خیلی برای تولید صابون رایحه درمانی می باشد و این اسانس نیز به راحتی روغن های دیگر از جمله؛ ترنج، سدر، اسطوخودوس و … ترکیب می شوند و در صابون سازی های مختلف از آن استفاده می شود.

اسانس گل رز در صابون سازی

اسانس رز بویی خاطره ساز و یادآور روزهای خوش برای ما هست، علاوه بر آن اسانس گل رز خواص بسیار زیادی از جمله بهبود افسردگی،بهبود سلامت پوست و تقویت سلامت هورمونی بدن دارد. اسانس رزبا عصاره گیری از گل محمدی به دست می‌آید و این عصاره دارای ترکیبات درمانیست و به بهبود برخی بیماری ها کمک میکند.

اسانس لیموترش در صابون سازی

اسانس لیمو ترش به دلیل داشتن خاصیت درمانی زیاد برای پوست بهترین گزینه در صابون سازی می باشد و یک میوه خوش بو هست که در سفیدی و شادابی پوست بسیار مفید است. اسانس لیمو از قدرت ترکیبی زیادی برخوردار است و به راحتی با روغن های دیگر مخلوط می شود.

بنابراین انتخاب اسانس مناسب در صابون سازی می تواند تاثیرات خیلی زیادی در کیفیت صابون تولید شده ایجاد کند و یکی از دغدغه های مهم تامین کنندگان صابون در رایحه درمانی به شمار می رود.

اسانس صندل در صابون سازی

از اسانس های اساسی در کنار اسطوخودوس از صندل برای آرامش روحی و جسمی استفاده میشود. این اسانس از چوب صندل تهیه میشود و برای جوانسازی و از بین بردن التهاب نیز مورد استفاده قرار میگیرد. اثرات ضد سرطانی آن به خصوص برای جلوگیری از سرطان پوست شگفت انگیز است.

بهترین اسانس ها برای صابون سازی کدامند؟ اسانس و صابون سازی

اسانس قهوه برای صابون سازی

فهوه از معروف ترین عطرها در اسانس ها است که به شدت دلپذیر و خوشبو است. اسانس قهوه همانند خود قهوه از فواید زیادی برخوردار است همانند آنتی اکسیدان بالا، جوانسازی پوست، افزایش اشتها، بهبود سلامت ریه، کاهش استرس و اضطراب و پیشگیری از حساسیت.

همانطور که گفته شد قهوه از معروف ترین رایحه هاست که با خواص فوق‌العاده آن گزینه مناسبی برای صابون های دست ساز و معطر هستند.

اسانس نعنا برای صابون سازی

نهنا گیاهی معطر از خانواده وسیعی همانند نعنا فلفلی، پونه و… هست. اسانس نعنا در اروماتراپی کاربرد زیادی دارد و از خواص مهمی مثل درمان دردها و بیماری های گوارشی، درمان حالت تهوع،تسکین درد و بهبود سلامت پوست و مو بهره‌مند است.

اسانس های مورد استفاده در صابون های دست ساز علاوه بر خواص درمانی پوستی و یا مو میتواند از خواص دیگری برای بدن دارا باشد که از طریق استشمام و تنفس آن به بهبود سلامت ما کمک کند.

صابون های گیاهی معطر

استفاده از صابون های معطر از لحاظ رایحه درمانی خواص  بسیاری برای شما به ارمغان می‌آورد ولی خرید صابون گیاهی ای که اسانس معطر داشته باشد، می‌تواند علاوه بر آروماتراپی به کمک های روغن های گیاهی موجود در فرمولاسیون خود، درمان های پوستی بسیاری برای شما انجام دهد و از بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری می‌کند.

صابون های گیاهی اگر بر پایه روغن های خالص طبیعی و فرمولاسیون دقیق ساخته شده باشند می‌توانند هدیه های درمانی طبیعت به شما باشند که از مراقبت بسیاری از پوست شما انجام می‌دهند.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »