درمان نوزاد با آروماتراپی

آموزش رایحه درمانی کودک

رایحه درمانی و نوزاد، آروماتراپی برای یک نوزاد، رایحه درمانی کردن برای نوزاد، ایجاد آرامش با آروماتراپی برای نوزاد

آروماتراپی نوزاد با اسانس گیاهان مختلف از جمله؛ اسطوخودوس، بابونه، لیموترش با استشمام کردن یا به صورت ماساژ بر بدن نوزاد انجام می شود. ولی عصاره هر گیاهی می تواند تاثیرات مخربی بر نوزاد بگذارد بنابراین باید احتیاط های لازم انجام شود و از پزشکان و متخصصان در این زمینه مشاوره شود. اسانس اسطوخودوس، اسانس لیموترش و … برای کاهش و درمان اضطراب، درد های شدید بعد از عمل جراحی و بی خوابی بسیار موثر است. رایحه درمانی با اسانس اسطوخودوس برای کودکانی که تازه عمل جراحی کردند، برای تسکین درد آنها موثر است.

آروماتراپی نوزاد

آروماتراپی نوزاد یکی از روش های موثر و مفید برای درمان بیماری در نوزادان می باشد. همان طور که می دانید آروماتراپی برای درمان و کاهش بسیاری از بیماری های پوستی، روحی و روانی در بزرگسالان، جوانان، کودکان و نوزادان انجام می شود. اکثر افراد از آروماتراپی نوزاد برای نوزاد چند ماهه خود استفاده می کنند، هر چند در صورت درمان بیماری خاص نوزاد باید بسیار دقت شود و احتیاط های لازم انجام شود. زیرا اسانس گیاهان می تواند تاثیرات مخربی بر روی نوزادان داشته باشند.

آروماتراپی نوزاد با انواع روغن ها و عصاره گیاهان

 • اسانس بابونه رومی
 • روغن هسته زردآلو
 • روغن جوجوبا
 • اسانس اسطوخودوس
 • روغن بابونه
 • اسانس لیموترش

برای درمان کولیک نوزاد، اسانس بابونه رومی همراه با روغن هسته زردآلو مفید است و به صورت ماساژ ترکیبی بر روی شکم نوزاد انجام می شود و می تواند برای درمان کولیک نوزاد موثر باشد.

برخی از نوزادان در صورت استفاده از پوشک دچار حساسیت های بدن می شوند که در این مواقع می توان با استفاده از روغن اسطوخودوس برای درمان آن استفاده کرد و همچنین برای درمان اگزما نوزاد از این روغن نیز استفاده می شود.

مادران می توانند از بابونه آلمانی همراه با روغن جوجوبا برای نوزاد شیرخوار خود استفاده نمایند و بی ضرر است.

در هنگام تب کردن نوزاد می توان با ماساژ دادن نوزاد با عطر سنبل که با روغن حامل ترکیب شده است برای کاهش تب نوزاد اقدام کرد.

رایحه درمانی و نوزاد، آروماتراپی برای یک نوزاد، رایحه درمانی کردن برای نوزاد، ایجاد آرامش با آروماتراپی برای نوزاد

نکات مهم در آروماتراپی نوزادان عبارتند از:

 1. از هر اسانسی برای درمان نوزاد استفاده نشود.
 2. از روغن های ضروری در کنار آتش استفاده نشود. زیرا این روغن ها دارای بسیاری از ترکیبات فرار می باشند. و ممکن است در کنار آتش شعله ور شوند.
 3. در برخی مواقع روغن های ضروری ممکن است عوارض جانبی مانند جوش های ریز در بدن نوزاد ایجاد کند. و یا با برخی از داروها تداخل داشته باشد و سلامت نوزاد را به خطر بیاندازد.
 4. از روغن های ضروری که برای نوزاد بی خطر است عبارتند؛ روغن توس، روغن ریحان، روغن نعناع و اسانس هیسوپ.

در صورتی که اسانس ها را در منزل انجام می‌دهید باید از دسترس نوزادان و حیوانات خانگی دور نگه داشته شود.

در صورت استفاده از آروماتراپی یا رایحه درمانی برای نوزادان باید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید و از مراکز معتبر استفاده نمایید. باید بدانید که در چه شرایطی شما از رایحه درمانی برای نوزاد استفاده می کنید. با پزشکان مشورت نمایید و در مورد خاصیت اسانس های مختلف اطلاعات کافی را داشته باشید.

درمان کودک با رایحه درمانی یا آروماتراپی ، درمان درد های پس از جراحی کودک با رایحه درمانی

آروماتراپی برای درمان کودک

آروماتراپی برای کودکان بیمار بسیار موثر است و درد کودکان بعد از عمل جراحی بسیار ناراحت کننده و دردناک برای یک پدر و مادر یا یک خانواده می باشد و حتی ممکن است برای کودکان قابل تحمل نباشد اما در آروماتراپی کودک می توان این دردها را از بین برد.

اما با آزمایشات و تحقیقاتی که پژوهشگران انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که؛ آروماتراپی با اسانس گیاهان مختلف می تواند برای تسکین درد بعد از عمل کودک بسیار تاثیر گذار است.

آروماتراپی کودک با انواع اسانس گیاهان

 • رایحه شمعدانی معطر
 • روغن بادام شیرین
 • رایحه گل سرخ
 • اسانس اسطوخودوس
 • اسانس پرتقال
 • اسانس لیموترش

آروماتراپی استنشاقی با استفاده از رایحه شمعدانی معطر و روغن بادام شیرین، در موقع ای که کودکان را بعد از عمل وارد پخش کرده اند می تواند در تسکین درد بسیار موثر باشد.

رایحه درمانی با اسانس پرتقال برای کودکانی که مشکل خواب دارند و از بی خوابی رنج می برند، استفاده می شود و می تواند یک روش درمانی موثر در کیفیت خواب کودکان به کار برده شود.

آروماتراپی کودک با اسانس اسطوخودوس

طبق مطالعات انجام شده از سوی متخصصان و پژوهشگران، اسانس اسطوخودوس نیز می تواند برای تسکین درد کودکان بیمار نیز تاثیرگذار باشد.

آروماتراپی استنشاقی با اسانس اسطوخودوس یا استفاده از روغن اسطوخودوس(لوندر) برای کودکان خردسال که بستری شده اند. برای بهبود و درمان بیماری استفاده می شود و به عنوان یک روش درمانی ساده، ارزان و بی خطر برای کودکان انجامی شود.

آروماتراپی کودک با اسانس لیموترش

آروماتراپی با اسانس لیموترش برای اضطراب و نگرانی کودکان موثر است، مخصوصا کودکانی که بعد از عمل جراحی دچار اختلالات روحی و روانی می شوند تاثیر مثبتی دارد و می تواند اضطراب کودک را کاهش دهد.

صابون آروماتیک کودک

صابون کودک یکی از صابون های ضروری و پرمصرف می باشد که باید در کیفیت خوب برای کودکان از آن استفاده شود.

اکثر کودکان در موقع حمام کردن از مواد شوینده ای که چشم آنها را بسوزاند، ترس دارند. این امر ممکن است برای مادران ناخوشایند و نگران کننده باشد، اما با انتخاب صابون با کیفیت و طبیعی می توانند به راحتی کودکان خود را شستشو نمایند.

صابون های آروماتیک با کیفیت و مخصوص کودکان به دلیل اینکه از فرمولاسیون ویژه ای تولید می شوند، مانع سوزش چشم کودکان می باشد و از ترکیبات مواد طبیعی از جمله؛ پروتئین ها، اسیدهای چربی، روغن های گیاهی و … به دست می آیند. و به همین دلیل پوست کودک را نرم و لطیف می کند و از هر گونه صدمه زدن به پوست پیشگیری می کند.

کیفیت صابون کودک امر بسیار مهمی است،  باید از صابون های گیاهی و طبیعی برای کودکان استفاده شود. زیرا پوست کودکان حساس می باشد و به دلیل لطافت بیشتر از مقاومت کمتری در برابر باکتری ها دارند. در صورت استفاده از مواد شوینده شیمیایی و نامرغوب دچار خارش، خشکی پوست، قرمزی و … می شوند.

صابون کودک و خواص صابون کودک صابون کودک چه خواصی باید داشته باشد صابون کودک در آروماتراپی

رایحه درمانی با صابون کودک

صابون کودک یکی از صابون های مهم و ضروری می باشد که باید در کیفیت مرغوب استفاده شود و مصرف آن می تواند تاثیر زیادی در پوست کودک ایجاد نماید. انواع صابون های رایحه درمانی وارد بازار می شود که هر کدام از کیفیت و قیمت متفاوتی برخوردار هستند. به دلیل اینکه پوست کودکان ضعیف و حساس است باید از انواع صابون های گیاهی و طبیعی استفاده کنند.

صابون کودک

صابون کودک یکی از صابون های ضروری و پرمصرف می باشد که باید در کیفیت خوب برای کودکان از آن استفاده شود.

اکثر کودکان در موقع حمام کردن از مواد شوینده ای که چشم آنها را بسوزاند، ترس دارند. این امر ممکن است برای مادران ناخوشایند و نگران کننده باشد، اما با انتخاب صابون با کیفیت و طبیعی می توانند به راحتی کودکان خود را شستشو نمایند.

انواع صابون کودک

صابون بچه را در برندهای مختلف می توانید در بازار مشاهده نمایید که هر کدام از مواد اولیه متفاوت تولید و راهی بازار می شود و در صورت مصرف می توانید کیفیت آنها را بررسی کنید.

کیفیت صابون کودک امر بسیار مهمی است،  باید از صابون های گیاهی و طبیعی برای کودکان استفاده شود. زیرا پوست کودکان حساس می باشد و به دلیل لطافت بیشتر از مقاومت کمتری در برابر باکتری ها دارند. در صورت استفاده از مواد شوینده شیمیایی و نامرغوب دچار خارش، خشکی پوست، قرمزی و … می شوند.

ویژگی های صابون کودک با کیفیت

صابون های با کیفیت و مخصوص کودکان به دلیل اینکه از فرمولاسیون ویژه ای تولید می شوند، مانع سوزش چشم کودکان می باشد و از ترکیبات مواد طبیعی از جمله؛ پروتیئن ها، اسیدهای چربی، روغن های گیاهی و … به دست می آیند و به همین دلیل پوست کودک را نرم و لطیف می کند و از هر گونه صدمه زدن به پوست پیشگیری می کند.

اسیدهای چرب موجود در صابون بچه باعث می شود که هر گونه تحریک پوست و چشم کودک ممانعت به عمل آورد و همچنین مانع حساسیت و خشکی پوست می شوند.

صابون کودک و خواص صابون کودک صابون کودک چه خواصی باید داشته باشد صابون کودک در آروماتراپی

خاصیت صابون کودک

صابون بچه مرغوب باید از خواص کف کنندگی و پاک کنندگی خوبی برخوردار باشد و عاری از مواد غیرطبیعی و شیمیایی باشد. پوست کودک را نرم و لطیف کرده و از هر گونه صدمه زدن به پوست کودک به دور باشد.

صابون کودک را از کجا بخریم؟

برای تهیه صابون فرزندان خود به فروشگاه ها و مراکز معتبر و شناخته شده مراجعه نمایید زیرا کیفیت صابون از امر مهمی برخوردار است و از برندهای شناخته شده و باکیفیت استفاده نمایید.

.فروشندگان برتر انواع مختلف صابون رایحه درمانی را در بهترین کیفیت به صورت ویژه در کیفیت مرغوب به مصرف کنندگان عرضه می نمایند و در صورت سفارش عمده از صابون بچه می توانید آن را در  ارزان ترین قیمت خریداری نمایید که علاوه قیمت مناسب از کیفیت خیلی خوبی نیز برخوردار می باشد.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »