چگونه با آروماتراپی افسردگی و اضطراب را درمان کنیم؟

درمان افسردگی و اضطراب با آروماتراپی

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم چگونه با آروماتراپی به درمان افسردگی و اضطراب بپردازید.

افسردگی یکی از بیماران شایع می باشد که بیشتر افراد در سن های مختلف درگیر آن هستند. رایحه درمانی با اسانس گیاهی معطر می تواند در درمان افسردگی تاثیر زیادی بگذارد و طبق تحقیقات صورت گرفته از سوی پژوهشگران اسانس زنجبیل و اسطوره خودوس تاثیر ضد افسردگی دارد و می تواند برای بهبود و درمان آن موثر واقع شود.

اضطراب یک نوع احساس نگرانی و ناخوشایندی می باشد که بیشتر افراد در برابر مشکلات و شرایط نامناسب دچار آن می شوند.  درمان اضطراب با روش رایحه درمانی با استفاده از اسانس گیاهان مختلف انجام می شود. اسطوخودوس و لیموترش از اسانس های بسیار کاربردی و مفید برای درمان اضطراب می باشد. اسانس لیموترش و اسانس اسطوخودوس اضطراب را کاهش می دهند.

آروماتراپی و افسردگی

آروماتراپی یک روش درمان جایگزین و اساسی سنتی برای  درمان افسردگی است که با استفاده از انوع روغن های گیاهان  برای بهبود، سلامتی جسمی و روانی افراد بیمار موثر است. آروماتراپی به دلیل اینکه یک نوع درمان طبیعی و راحتی می باشد، می تواند نتیجه خیلی خوبی در درمان افسردگی داشته باشد.

افسردگی

افسردگی یکی از بیماری شایع می باشد که اکثرا نوجوانان و جوانان درگیر آن می شوند و یکی از بیماری های اختلال خلقی محسوب می شود..

بیماران افسرده دچار اضطراب، نگرانی، بی قراری، ناامیدی، ناتوانی، بی خوابی های شبانه و… می شوند. برای درمان افسردگی روش های مختلفی وجود دارد؛ آروماتراپی یکی از روش های خیلی تاثیرگذار می باشد که با استفاده از اسانس گیاهان مختلف بر روی بیماران صورت می گیرد.

افرادی که درگیر افسردگی می شوند از لحاظ جسمانی و احساسی بسیار دچار مشکل هستند و در واقع بستگی به خود فرد دارد که چقدر به این بیماری مبتلا شده است.

درمان افسردگی

درمانگران سنتی اسانس های مربوط به هر بیماری را برای افراد معرفی کرده اند که برای بهبود بیماری افسردگی از دو اسانس گیاه طبیعی اسطوخودوس و زنجبیل وحشی استفاده می شود.

البته فقط این دو گیاه نمی تواند برای افسردگی مفید باشد و ممکن است گیاهان دیگر نیز در بهبود آن اثرگذار باشد، اما گیاه اسطوخودوس و زنجبیل طبق مطالعات انجام شده از سوی پزشکان تاثیر زیادی دارند.

رایحه درمانی و افسردگی

درمان افسردگی با اسانس اسطوخودوس (لوندر)

به دلیل اینکه گیاه اسطوخودوس خاصیت آرام بخش دارد و اسانس این گیاه برای آرام کردن روح و روان فرد تاثیر مثبت می گذارد.

طبق نتایجی که پژوهش گران در مورد این گیاه کشف کرده اند؛ رایحه درمانی اسطوخودوس می توانید برای تسکین بیماری افسردگی کمک زیادی کند. برای انجام آروماتراپی با اسطوخودوس روش های بسیاری وجود دارد. که بهترین آن استفاده از روغن طبیعی لوندر(اسطوخودوس) یا صابون لوندر در حمام می‌باشد.

استشمام کردن اسانس اسطوخودوس برای بهبود اضطراب، استرس، خلق و خو و آرامش بدن بسیار مفید است و برای درمان افسردگی نیز یک گیاه مفید و شناخته شده است.

درمان افسردگی با اسانس زنجبیل وحشی

طبق مطالعاتی که در سال 2014 روی حیوانات انجام شد، زنجبیل وحشی دارای ویژگی های ضد افسردگی می باشند و در حین مطالعه بر روی موش با اسانس زنجبیل وحشی دریافتند که آنها استرس کمتری تجربه می کنند و رفتارهای افسردگی مانند کمتری از خود بروز می دهند.

اگر مبتلا به افسردگی هستید می توانید با پزشک خود درباره آن صحبت نمایید و او شما را با بهترین طرح رایحه درمانی همراه می سازد و باید به صورت مرتب در جلسات درمانی حضور یابید.

درمان افسردگی و اضطراب با آروماتراپی

آروماتراپی و اضطراب

درمان اضطراب بدن به وسیله آروماتراپی بسیار مفید می باشد و با استفاده از اسانس های گیاهی و طبیعی می توان اضطراب را کاهش داد. در  بررسی آروماتراپی و اضطراب می توان به خاصیت های روغن های گیاهی و اسانس گیاهان پرداخت و استفاده از آنها می تواند تاثیرات خیلی زیادی در درمان اضطراب داشته باشند.

درمان اضطراب

درمان اضطراب بدن به وسیله آروماتراپی بسیار مفید می باشد و با استفاده از اسانس های گیاهی و طبیعی می توان اضطراب را کاهش داد. در  بررسی آروماتراپی و اضطراب می توان به خاصیت های روغن های گیاهی و اسانس گیاهان پرداخت و استفاده از آنها می تواند تاثیرات خیلی زیادی در درمان اضطراب داشته باشند.

اضطراب یک نوع احساس نگرانی، ناخوشایند می باشد که فرد در صورت قرار گرفتن در شرایط بد و فشارزا دچار آن می باشد و برخی از افراد بیش از دیگران در برابر مشکلات زندگی و مسائل مضطرب می باشند.

نوع اضطراب در افراد های مختلف متفاوت است و می تواند در برخی بسیار شدید باشد و یا برعکس، اما در صورت داشتن اضطراب خیلی شدید ممکن است فرد دچار مشکلات زیادی شود.

افرادی که درگیر این بیماری می شوند از لحاظ جسمانی و احساسی بسیار دچار مشکل هستند و در واقع بستگی به خود فرد دارد که چقدر به این بیماری مبتلا شده است.

بیماران افسرده بیشتر دچار اضطراب، نگرانی، بی قراری، ناامیدی، ناتوانی، بی خوابی های شبانه و… می شوند. برای درمان این بیماری روش های مختلفی وجود دارد و آروماتراپی یکی از روش های خیلی تاثیرگذار می باشد که با استفاده از اسانس گیاهان مختلف بر روی بیماران صورت می گیرد.

درمان افسردگی و اضطراب با آروماتراپی

درمان اضطراب

درمانگران سنتی اسانس های مربوط به هر بیماری را برای افراد معرفی کرده اند که برای بهبود بیماری اضطراب از اسانس گیاهان  مختلف استفاده می شود.

درمان اضطراب با رایحه درمانی :

  • اسانس اسطوره خودوس
  • اسانس لیمو ترش
  • اسانس گل سرخ
  • اسانس بابونه
  • اسانس ترنج
  • اسانس صمغ کندر

درمان اضطراب با اسانس اسطوخودوس

به دلیل اینکه گیاه اسطوخودوس خاصیت آرام بخش دارد و اسانس این گیاه برای آرام کردن روح و روان فرد تاثیر مثبت می گذارد.

طبق نتایجی که پژوهش گران در مورد این گیاه کشف کرده اند آروماتراپی با اسطوخودوس می تواند برای کاهش اضطراب و نگرانی بسیار مفید باشد.

استشمام کردن اسانس اسطوخودوس برای بهبود اضطراب، استرس، خلق و خو و آرامش بدن بسیار مفید است.

درمان اضطراب با اسانس لیموترش

طبق مطالعاتی که توسط پژوهشگران انجام شده است، رایحه درمانی با اسانس لیموترش می تواند منجر به کاهش اضطراب شود بخصوص وقتی که بیماران عمل های مختلف انجام داده اند و دچار اضطراب و نگرانی شدید می شود بسیار موثر است.

لیموترش میوه رسیده و تندی است و روغن فراری دارد و از فشردن قسمت خارجی پوست لیموترش تازه تولید می شود که دارای 95 درصد از ترپن های مختلف است و برای رایحه درمانی بعد از عمل جراحی ارتوپدی مفید است.

در نهایت باید به این موضوع توجه داشته باشید ادامه کار روزانه با هرگونه اضطراب و تفکر اشتباه بسیار سخت می‌شود. و روش هایی مانند آروماتراپی در این زمنیه به شما کمک می‌کنند تا هرچه سریع تر از اضطراب دوری کنید . همچنین استفاده از دمنوش های آرامش بخش گیاهی یک روش فوق العاده برای افزایش آرامش و دوری از استرس و نگرانی می‌باشد.

اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »
اسانس گشنیز

اسانس گشنیز

اسانس گشنیز اسانس گشنیز یکی از محبوب ترین اسانس های گیاهی است که در صنعت غذایی، آرایشی و بهداشتی و دارویی استفاده می شود. این

توضیحات بیشتر »
اسانس آویشن

اسانس آویشن

اسانس آویشن آویشن، یک گیاه دارویی با خواص درمانی فراوان است. اسانس آویشن، که از برگ این گیاه استخراج می‌شود که یکی از محبوب‌ترین اسانس‌ها

توضیحات بیشتر »
اسانس نعنا

اسانس نعنا

اسانس نعنا اسانس نعنا یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین اسانس‌ها در صنایع مختلف است. این اسانس به دلیل خواص درمانی و آرامش‌بخشی که دارد، در

توضیحات بیشتر »