معرفی پنج نمونه از بهترین روغن‌های ماساژ لاغری

بهترین روغن ها برای ماساژ لاغری کدام است؟ لاغری با ماساژ، روغن مخصوص برای ماساژ لاغری

این روزها، یکی از دغدغه‌های اکثر افراد، کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل است. استفاده از رژیم غذایی سالم و ورزش، دو روشی هستند که توسط کارشناسان توصیه شده است. اما گاهی ترفندهای ساده‌ای مانند استفاده از روغن‌های ماساژ لاغری نیز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند و آن را تسریع ببخشد.

معرفی بهترین روغن‌های ماساژ لاغری

بارها شنیده ایم که تغذیه سالم و ورزش تنها راه برای از بین بردن چربی ناخواسته بدن است. اما گاهی اوقات ترفندهای کوچکی وجود دارد که می‌تواند به روند کاهش ورزش کمک کند و آن را تسریع ببخشد. یکی از این ترفندها استفاده از  ماساژ لاغری است که بسیار موثر عمل می‌کنند.

همه ما می‌دانیم که روغن‌های اساسی فواید بی‌شماری برای سلامتی دارند، اما آیا این را هم می‌دانید که می‌توانند در کاهش وزن موثر باشند؟ روغن‌های مخصوص ماساژ لاغری و ماساژ لاغری صورت عوارض جانبی ندارند و به طور موثری جذب پوست شده و وارد عمل می‌شوند. ما در این مقاله پنج روغن ماساژ لاغری را معرفی کرده‌ایم که می‌تواند به شما در رسیدن به وزن ایده‌آلتان کمک کند.

  1. روغن لیمو

روغن‌ لیمو درست مانند آب لیمو، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. ماساژ لاغری با روغن لیمو می‌تواند موجب دفع سموم از بدن و افزایش سطح انرژی و بهبود هضم (فاکتور مهم برای کاهش وزن) شود. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که رایحه روغن لیمو موجب تقویت روحیه شده و تجزیه چربی‌ها را در پی دارد. روغن لیمو در واقع همزمان خاصیت تحریک‌کنندگی و آرامش‌بخشی دارد که موجب ایجاد خلق و خوی مثبتی می‌شود و زمانیکه برای رسیدن به اهداف کاهش وزن خود تلاش می‌کنید، بسیار مفید خواهد بود.

  1. روغن نعناع

روغن نعناع نه تنها موجب تقویت انرژی در شما می شود بلکه باعث تسکین عضلات دردناک و کاهش زمان بهبودی می شود. همچنین بوییدن و ماساژ لاغری با روغن نعناع می‌تواند اشتیاق شما به مواد غذایی ناسالم را سرکوب کند و احساس سیری بیشتری در شما ایجاد کند.

تحقیقات منتشر شده در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی، نشان می‌دهد که مصرف روغن نعناع با آب موجب شل شدن عضلات صاف نایژکی می‌شود و باعث افزایش دم و بازدم و افزایش غلظت اکسیژن مغز می‌شود که عملکرد ورزشی در مردان ورزشکار را بهبود می‌بخشد. به عبارت دیگر، موجب سوخت و ساز بیشتر در بدن می‌شود.

بهترین روغن ها برای ماساژ لاغری کدام است؟ لاغری با ماساژ، روغن مخصوص برای ماساژ لاغری
  1. روغن دارچین

روغن دارچین به تعادل سطح قند خون کمک می‌کند، در نتیجه موجب کاهش ولع به خوردن و کاهش وزن خواهد شد. وقتی که سطح قند خون شما ناپایدار باشد، ممکن است موجب پرخوری و افزایش وزن و کاهش سطح انرژی شود. وقتی سطح انرژی شما پایین باشد، ورزش کردن و سوزاندن کالری برایتان دشوار خواهد شد. ماساژ لاغری با روغن دارچین، علاوه بر کنترل قند خون، موجب محافظت از قلب می‌شود و التهاب‌ها راکاهش می‌دهد. همچنین می‌توانید روغن دارچین را در فضای اتاق پخش کنید یا از نوع خوراکی آن در دمنوش‌های خود استفاده کنید.

  1. روغن گریپ فروت

روغن گریپ فروت به فعال‌سازی آنزیم‌هایی در بدن کمک می‌کند که مسئول تجزیه چربی بدن هستند. روغن گریپ فروت حاوی ترکیباتی مانند D-Limonene است که به متابولیسم و پاکسازی غدد لنفاوی کمک می‌کند تا مواد مغذی بهتر به بافت‌ها و سلول‌ها برسد. همچنین مطالعات نشان داده‌اند که روغن گریپ فروت بر روی اعصاب مرکزی تاثیر می‌گذارد که عملکردهای مهم بدن از قبیل ضربان قلب و هضم غذا را تنظیم می‌کند و همچنین ماساژ لاغری با روغن گریپ فروت، اشتها را کم کرده و به کاهش وزن کمک می‌کند.

  1. روغن زنجبیل

یکی از مهمترین خواص روغن اساسی زنجبیل، توانایی در بهبود هضم غذا و جذب مواد مغذی است. با بهبود جذب ویتامین‌ها و مواد مغذی مصرفی، انرژی سلول‌ها افزایش می‌یابد و در نتیجه باعث کاهش وزن می‌شود. ترکیب اصلی در زنجبیل (جینجرول) بطور موثری التهاب‌های بدن را کاهش می‌دهد و فعالیت آنتی اکسیدانی دارد. این امر موجب کاهش درد و تورم می‌شود و به شما در فعالیت و سوزاندن بیشتر کالری کمک می‌کند.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »