چگونه می‌توان با استفاده از ماساژ استخوان بینی، به آن شکل داد؟

چگونه با ماساژ بینی خود را فرم دهیم؟ فرم دهی بانب با ماساژ، کوچک کردن بینی با ماساژ، ماساژ استخوان بینی

این روزها موتورهای جستجو پر شده است سوال‌هایی درباره راه‌ها و روش‌های کوچک کردن و باریک کردن بینی. علاوه بر جراحی بینی، روش‌ها و تمرین‌های ورزشی بسیاری وجود دارد که می‌تواند به کوچک کردن بینی و زیبایی کمک کند.  استفاده از یوگای صورت و ماساژ استخوان بینی یکی از همین روش‌های طبیعی و کم ریسک است.

چگونه می‌توان با استفاده از ماساژ استخوان بینی، به آن شکل داد؟

با وجود اینکه جراحی بینی یا رینوپلاستی روشی است که می‌تواند در زمان کوتاهی، تغییر بزرگی در صورت ایجاد کند، اما بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند بجای ریسک تیغ جراحی، روش‌های کم خطر‌تر و طبیعی‌تر دیگری را امتحان کنند. سوال اینجاست که آیا می‌توان با روش‌ دیگری به غیر از جراحی، بینی را کوچک کرد؟ چگونه؟ برای این منظور راه‌های متعددی پیشنهاد شده است و یکی از این راه‌ها استفاده از ماساژ استخوان بینی و یوگای صورت است.

با افزایش سن، بینی شما چگونه تغییر می‌کند؟

قبل از این که به تکنیک کوچک کردن و باریک کردن بینی به وسیله ماساژ استخوان بینی و یوگا بپردازیم، بیایید در مورد چگونگی تغییرات بینی صحبت کنیم.

بینی از استخوان، غضروف و بافت‌های نرم تشکیل شده است. با گذشت زمان، پوست و بافت‌های نرم بینی توان‌شان را از دست می‌دهند. به همین دلیل، و به مرور زمان بینی شما شکل خود را از دست می‌دهد و به اصطلاح دچار افتادگی می‌شود. از سوی دیگر، به مرور زمان غدد موجود در بینی منبسط می‌شوند و به آن ظاهری گوشتی می‌دهند.

اما آنچه که به بینی شما کمک می‌کند تا فرم خود را حفظ کند، کلاژن و الاستین است. این دو کمک می‌کنند که پوست اطراف بینی استحکام خود را حفظ کنند، در نتیجه بینی دچار افتادگی نمی‌شود. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می‌یابد و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.

یکی از راه‌های افزایش تولید کلاژن، استفاده از تکنیک‌های یوگای صورت و ماساژ استخوان بینی است. داشتن پوست سالم و محکم در اطراف بینی، به خوش فرم شدن و جوان‌تر شدن و همچنین متقارن شدن آن کمک می‌کند.

چگونه با ماساژ بینی خود را فرم دهیم؟ فرم دهی بانب با ماساژ، کوچک کردن بینی با ماساژ، ماساژ استخوان بینی

کدام تکنیک‌های یوگای صورت برای کوچک و باریک شدن بینی مناسب هستند؟

از آنجایی که بینی در درجه اول از استخوان و غضروف تشکیل شده است، فرم دادن به آن آسان نیست. اما می‌توان عضلات اطراف آن را فرم داد تا همچنان ظاهری ظریفی داشته باشد. ماساژ استخوان بینی می‌تواند موجب تقویت عضلات صورت به ویژه در اطراف بینی شود. علاوه بر این، بیماران دارای مشکل سینوزیت یا سردردهای میگرنی نیز می‌توانند از مزایای این تکنیک‌ها بهره‌مند شوند.

تکنیک ماساژ استخوان بینی

  • دو قطره روغن زیتون را (که می‌تواند برای اثر بخشی بهتر، حاوی روغن‌های اساسی باشد) روی بینی بمالید و با انگشت دو طرف بینی‌تان را با فشاری ملایم به حالت دورانی ماساژ دهید.
  • از اطراف پل بینی شروع کرده و به سمت کناره‌های بینی حرکت کنید.
  • هر روز این کار را 3 تا 5 دقیقه انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

به یاد داشته باشید که تاثیر آن از روز اول مشخص نمی‌شود و به آرامی به نتیجه خواهید رسید.

تکنیک فرم‌دهی استخوان بینی

  • دو انگشت اشاره خود را در کنار سوراخ‌های بینی و بر روی عضله‌های آن قرار دهید و به ملایمت این قسمت‌ها را فشار دهید.
  • بینی خود را باد کنید تا در برابر فشاری که وارد می‌کنید، مقاومت کند.
  • این تمرین را به مدت 1 دقیقه ادامه دهید.

این روش عضلات بینی را تقویت می‌کند و کمک می‌کند تا پل بینی باریک‌تری داشته باشید.

اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »
اسانس گشنیز

اسانس گشنیز

اسانس گشنیز اسانس گشنیز یکی از محبوب ترین اسانس های گیاهی است که در صنعت غذایی، آرایشی و بهداشتی و دارویی استفاده می شود. این

توضیحات بیشتر »
اسانس آویشن

اسانس آویشن

اسانس آویشن آویشن، یک گیاه دارویی با خواص درمانی فراوان است. اسانس آویشن، که از برگ این گیاه استخراج می‌شود که یکی از محبوب‌ترین اسانس‌ها

توضیحات بیشتر »
اسانس نعنا

اسانس نعنا

اسانس نعنا اسانس نعنا یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین اسانس‌ها در صنایع مختلف است. این اسانس به دلیل خواص درمانی و آرامش‌بخشی که دارد، در

توضیحات بیشتر »