فنگ شویی چیست و چه قوانینی دارد؟

قوانین انجام فنگ شویی چگونه است؟ برای فنگ شویی چه کارهایی نیاز است؟

فنگ شویی روشی سنتی در فرهنگ چینی است که از المان‌های مختلف طبیعی برای ایجاد تعادل در زندگی فرد و برقراری ارتباط بهتر با محیط اطرافش استفاده می‌کند. وقتی انسان محیط زندگی‌اش را طبق اصول فنگ شویی تغییر ‌دهد، امکان جریان آزادانه انرژی‌های مفید به محیط زندگی را ایجاد می‌کند.

فنگ شویی چیست و چه اهدافی دارد؟

فنگ شویی از دو کلمه چینی “فنگ 風” به معنای “باد” و شویی 水” به معنای “آب” تشکیل شده است. این عناصر با سلامتی و خوشبختی همراه هستند و استفاده از فنگ شویی در خانه، جریان انرژی را بهبود می‌بخشد و توجه کنید این روش، یک روش سنتی چینی است و قوانینی دارد که باید رعایت شود!

هدف از چیدمان منزل، جذب “چی” است. منظم نگه‌داشتن خانه و درک اینکه از فنگ شویی چه توقعی دارید، بسیار مهم هستند. ما در اینجا به پنج قانون فنگ شویی اشاره کرده‌ایم که هرگز نباید شکسته شوند.

  1. مرتب و منظم باشید.

خانه نامنظم زمینه پرورش استرس، افسردگی و ناراحتی است. مردم چین “چی” را به عنوان انرژی نامرئی‌ای تعریف می‌کنند که زندگی را به هم پیوند می‌دهد و داشتن چی قوی در خانه با وجود بی‌نظمی و آلودگی غیرممکن است.

اولین کار در فنگ شویی، باید پاک کردن گرد و غبار، آلودگی یا بهم‌ریختگی باشد که مانع ایجاد انرژی مثبت و سلامتی می‌شود.

  1. تختخواب‌تان را از پنجره دور کنید.

فنگ شویی نسبت به این قانون سخت‌گیرانه برخورد می‌کند! وقت خواب به هیچ وجه نباید سر زیر پنجره باشد. فلسفه آن این است که ذهن و بدن شما به حمایت نیاز دارند، بنابراین تخت‌ها باید کنار دیوارهای محکمی قرار بگیرند که در هیچ طرف آن درب یا پنجره‌ای ندارد.

  1. محل کار و استراحت‌تان را جدا کنید.

جذب (و حفظ) انرژی مثبت مستلزم این است که به درستی از فضای خانه استفاده کنید. قرار دادن میز کار در اتاق خواب با قانون فنگ شویی در تضاد است. شاید وسوسه شوید لپ‌تاپ خود را به تختواب‌تان ببرید و آنجا کار کنید، اما باید بدانید که این کار آرامش شما را بر هم می‌زند!

قوانین انجام فنگ شویی چگونه است؟ برای فنگ شویی چه کارهایی نیاز است؟
  1. از نقشه باگوا به درستی استفاده کنید.

باگوا نقشه انرژی حاکم بر فضای خانه شماست. این نقشه به شما کمک می‌کند مناطقی که باید تغییرات مثبت داشته باشند را شناسایی کنید. نقشه باگوا معمولا با درب ورودی هماهنگ می‌شود، درب ورودی اغلب به عنوان “دهانه چی” در نظر گرفت می‌شود، جایی که تمام انرژی مثبت از آنجا وارد خانه می‌شود.

فنگ شویی بیان می‌کند که از دید یک پرنده به خانه نگاه کنید، وقتی که پرنده‌ای وارد خانه شما می‌شود بیشتر دوست دارد به کدام قسمت خانه شما برود، به طور خاص بر روی آن قسمت تمرکز کنید.

اینکه بخواهید تمام خانه را به یکباره تغییر دهید، می‌تواند برای شما مضر باشد. انجام این کار می‌تواند شلوغی و بی‌نظمی بیشتری ایجاد کند. از نقشه باگوا استفاده کنید تا انرژی راحت‌تر در خانه‌تان جریان یابد.

  1. رنگ‌تان را بشناسید!

رنگ‌ها روحیه را تقویت می‌کنند، استرس را از بین می‌برند و اعتماد به نفس را زیاد می‌کنند، در نتیجه کیفیت زندگی بهبود می‌یابد. رنگ‌ها در دکوراسیون خانه اهمیت زیادی دارند.

لحظه‌ای به رنگ قرمز فکر کنید، شرط می‌بندم که شور و شعف به ذهن‌تان خطور کرد! وقتی رنگ قرمز در فضا یا بر روی دیواری استفاده شده باشد، انرژی در آن محیط پر شور، جسور و پر جنب و جوش می‌شود. در مقابل، انتخاب رنگ سبز باعث ایجاد حس آرامش و آسایش می‌شود و می‌تواند به شما کمک کند که از تنش خارج شوید.

مهم است بدانید از فنگ شویی دقیقا چه انتظاری دارید و می‌خواهید کدام ویژگی را بهبود دهد. استفاده صحیح از رنگ‌ها، قانونی است که در فنگ شویی نباید هرگز نقض شوند.

در آخر یکی از نوین ترین روش فنگ شویی را مورد بررسی قرار داده ایم. که در مقاله فنگ شویی با محصولات آروماتراپی می‌توانید در مورد آن مطالعه بفرمایید.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »