پنج دمنوش‌‌ آرامش بخش گیاهی که حتما باید امتحان کنید

دمنوش گیاهی چیست؟ سلامتی با دمنوش های گیاهی درمان با دمنوش های گیاهی

چای یا دمنوش آرامش بخش گیاهی پس از یک روز پر مشغله و پر استرس، بهترین راه حل برای رهایی از تنش و استرس روزانه است. ما در اینجا پنج دمنوش عالی بابونه، نعناع، مریم گلی، بادرنجبویه و سنبل الطیب را معرفی کرده‌ایم که دارای ویژگی بی نظیر ایجاد آرامش هستند.

پنج دمنوش‌‌ آرامش بخش گیاهی که حتما باید امتحان کنید

یک چای یا دمنوش آرامش بخش گیاهی، دقیقا همان چیزی است که پس از یک روز پر استرس کاری می‌تواند تنش‌های جسمی و روحی شما را برطرف کند و آرامش را به شما برگرداند. ما در اینجا به شما پنج دمنوش آرامش بخش را معرفی می‌کنیم که علاوه بر خواص بی نظیرشان می‌تواند تجربه یک نوشیدنی دلنشین را به همراه داشته باشد.

  1. چای بابونه

چای بابونه یکی از معروف‌ترین نوع دمنوش آرامش بخش است که اغلب برای کمک به خوابی راحت مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالعات انجام گرفته بر روی 80 خانمی که پس از زایمان دچار اختلال خواب شده بودند، نشان می‌دهد نوشیدن چای بابونه به مدت دو هفته، منجر به بهبود کیفیت خواب و برطرف شدن علائم افسردگی در آنها شده است.

در مطالعاتی دیگر که بر روی 34 بیمار مبتلا به بی خوابی انجام شده است، نشان داده شده است که نوشیدن دو بار دمنوش بابونه در طی روز، موجب کاهش بیدار شدن در طول شب، زمان خوابیدن و بهبود عملکرد افراد در طی روز شده است.

برای اینکه از خواص بی نظیر این گیاه بهره‌مند شوید، سه بار در روز به مدت دو ماه، یک قاشق چایخوری بابونه خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و 5 دقیقه بعد آن را بنوشید.

  1. دمنوش نعناع فلفلی

اکثر ما نعناع را به عنوان گیاهی برای درمان مشکلات گوارشی می‌شناسیم. اما بد نیست بدانید که دمنوش نعناع به عنوان یک دمنوش آرامش بخش، به کمک اضطراب می‌آید و مشکلات عصبی از قبیل افسردگی را کاهش می‌دهد.

یک قاشق چایخوری برگ‌های خشک شده نعناع را در یک فنجان آب جوش بریزید و ده دقیقه زمان بدهید تا به اصطلاح دم بکشد. این نوشیدنی مفرح را می‌توانید چهار یا پنج بار در روز بنوشید.

دمنوش گیاهی چیست؟ سلامتی با دمنوش های گیاهی درمان با دمنوش های گیاهی
  1. دمنوش مریم گلی

وقتی صحبت از دمنوش آرامش بخش می‌شود، نمی‌توان از دمنوش مریم گلی غافل شد. در مطالعات انجام شده در زمینه تاثیر مریم گلی بر روی مغز، مشخص شده است که مریم گلی برای بهبود عملکرد شناختی مفید است و در درمان بیماری آلزایمر نقش موثر دارد.

یک یا دو فنجان دمنوش مریم گلی در طول روز، خوابی راحت و با کیفیت را به همراه خواهد داشت و اعصاب شما را آرام خواهد کرد.

  1. دمنوش بادرنجبویه

دمنوش آرامش بخش بادرنجبویه، با طعمی دلچسب و لیمویی یک دمنوش موثر برای رهایی از اضطراب و استرس است. علاوه بر این، برای افزایش اشتها، التیام زخم، تسکین درد نیز مناسب است. همچنین برای درمان بیماری پرفشاری خون نیز مناسب است.

در مطالعه انجام شده بر روی کارمندان بخش رادیولوژی مشخص شده است که مصرف دمنوش بادرنجبویه دو بار در روز به مدت یک ماه، آنزیم‌های آنتی اکسیدانی طبیعی را افزایش می‌دهد، که به محافظت بدن در برابر آسیب‌های اکسیداتیو سلول‌ها و DNA کمک می‌کند.

  1. دمنوش ریشه سنبل الطیب

و در آخر دمنوش سنبل الطیب یا گیاه گربه، که دارای بویی مطبوع است و به طور قابل توجهی بی‌خوابی‌های شبانه را درمان می‌کند. برخلاف داروهای خواب‌آور شیمیایی، باعث خواب آلودگی صبحگاهی نمی‌شود و کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد. سنبل الطیب با افزایش آمینو اسید بوتیریک گاما، باعث افزایش آرامش می‌شود.

حدود 300 میلی گرم ریشه سنبل الطیب را در یک فنجان آب جوش بریزید و ده دقیقه بعد بنوشید. این نوشیدنی جذاب را نیم ساعت قبل از خواب استفاده کنید.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »