سیستم عصبی

سیستم عصبی کانال ارتباطی بدن شما است. اعصاب پیام هایی را ارسال و دریافت می کنند که به شما امکان می دهد اطلاعات حسی و حرکت را کنترل کنید ، احساس کنید ، پردازش کنید. سیستم عصبی نیز مسئول احساسات است. یادگیری مدیریت احساسات منفی می تواند به تعادل سیستم عصبی کمک کند. محصولات بیومت می توانند به آرامش بدن، ایجاد روحیه مثبت و پشتیبانی از یک سیستم عصبی سالم کمک کنند. درزیر محصولاتی از بیومت را مشاهده میکنید که مناسب سیستم عصبی است و باعث ایجاد تاثیرات مثبت در بدن و سیستم عصبی شما میشود.

محصولات مناسب برای ارگان های تنفسی

درباره سیستم عصبی بیشتر بدانیم

سیستم عصبی از مغز، نخاع و مسیر پیچیده ای از اعصاب در سراسر بدن تشکیل شده است. سیستم عصبی علاوه بر تولید افکار و احساسات، اطلاعاتی را که توسط حواس تامین می‌شود پردازش می‌کند، فرآیندهای غیرارادی بدن را تنظیم می‌کند و به مغز اجازه می‌دهد تا حرکات بدن را کنترل کند.

وقتی یک ماهیتابه داغ را لمس می‌کنید، سیستم عصبی شما احساس دردناک سوختگی را به مغزتان منتقل می‌کند، که سپس به دستتان می‌گوید به سرعت خود را کنار بکشد. بدون سیستم عصبی خود نمی توانید استدلال کنید، زبان را بفهمید، فکر کنید، ببینید، بچشید، بو کنید یا احساس کنید.

سیستم عصبی ظریف است و به راحتی می تواند ناراحت شود. روغن‌های ضروری می‌توانند از یک سیستم عصبی سالم حمایت کنند.* عدم تعادل سیستم عصبی می‌تواند منجر به تنش سر، ناراحتی، احساس اضطراب یا استرس، و بسیاری از کشمکش‌های روزانه شود.

بخش های زیادی از سیستم عصبی وجود دارد. سیستم عصبی مرکزی از مغز و نخاع تشکیل شده است. این قسمت از سیستم عصبی اطلاعات را از حواس شما دریافت می کند، خاطرات را ذخیره می کند و افکار و احساسات را تولید می کند. وقتی افکار مسالمت آمیز و شادی آور در شما شایع است، احساس امکان و شادی بیشتری خواهید داشت. بسیاری از روغن‌های ضروری وجود دارند که می‌توانند نشاط‌بخش و دلگرم‌کننده باشند، مانند روغن نعناع و مرکبات، و به شما کمک می‌کنند که زمین‌گیر بمانید. ترکیبات موجود در کیت رایحه درمانی احساسی می تواند به شما کمک کند تا احساسات منفی را مدیریت کنید و به فضای مثبت تری برگردید، بنابراین می توانید دوباره روی اهداف خود تمرکز کنید.

سیستم عصبی خودمختار عملکردهایی را که شما آگاهانه کنترل نمی کنید، مانند ضربان قلب، ترشحات ایمنی، تنفس و فشار خون را تنظیم می کند. شرایط مختلف مرتبط با استرس با افزایش اندازه گیری این عناصر حیاتی مرتبط است. تکنیک AromaTouch به گونه ای طراحی شده است که با تأثیر بر سیستم عصبی خودمختار، هماهنگی و آرامش را برای کل بدن به ارمغان می آورد.

برخی از روغن‌های ضروری که به طور سنتی برای متعادل کردن یا آرام کردن سیستم عصبی استفاده می‌شوند عبارتند از: اسطوخودوس، ترنج، گشنیز، کندر، بابونه رومی، رز، ریحان، کوپایبا، وتیور و پرتقال وحشی.*

آخرین مقالات