تقویت موهای رنگ شده

رنگ کردن مو تاثیر بسزایی در تغییر چهره شما دارد. اما باید بدانید که استفاده از رنگ موی دائمی به خصوص دکلره (سفید کننده) به موهای شما آسیب می رساند. با توجه به مواد شیمیایی موجود در رنگ مو، تقویت موهای رنگ شده بسیار مهم است.

حتما تا انتها این مقاله را مطالعه کنید تا از پیشنهاد شگفت انگیز رایحه سلامت بهره مند شوید.

مراقبت از موهای رنگ شده

اگر موهای خود را به طور مرتب رنگ کنید، این احتمال وجود دارد که موهای شما خشک و شکننده شوند. مواد شیمیایی رنگ مو، رطوبت مو را از بین می برد.

در نتیجه تارهای مو ضعیف می شوند. پس حتما باید به تقویت موهای رنگ شده خود اهمیت دهیم. با این حال، می توانید با پیروی از روش های زیر از آسیب بیشتر به موهای خود جلوگیری کنید:

  • استفاده از گرما را کاهش دهید

 

موهای رنگ شده شکننده تر از موهای طبیعی هستند. بنابراین هنگام استفاده از اتو مو، سشوار و وسایل مشابه با موهای خود ملایم باشید. هنگام خشک کردن مو و فر کردن یا صاف کردن موها بهتر است از دستگاه هایی با دمای قابل تنظیم استفاده کنید.

همچنین از محصولات محافظ حرارت مو استفاده کنید. زیرا آسیب ناشی از گرما به مو می تواند غیرقابل برگشت باشد و در نهایت مو را شکننده و ضعیف کند. همچنین سعی کنید تا حد امکان استفاده از وسایل حرارتی (سشوار، اتو و…) را به یک بار در هفته محدود کنید.

هنگامی که موهای خود را با این ابزارها حالت می دهید، حتما از یک محصول محافظ حرارت مو با کیفیت استفاده کنید تا رطوبت و سلامت موهایتان حفظ شود و آسیب کمتری به موهایتان وارد شود تا بتوانید به تقویت موهای رنگ شده خود کمک کنید.

  • به طور مرتب از تهویه مطبوع قوی استفاده کنید.
  • برای موهای رنگ شده خود از نرم کننده های قوی استفاده کنید

 

اغلب اوقات استفاده از رنگ موها را خشک و شکننده می کند و حتما باید برای تقویت موهای رنگ شده، خشکی مو ها را کم کرد و یا از بین برد.  بنابراین، بسیار مهم است که همیشه از یک نرم کننده قوی اسفاده کنیم.

مانند روغنهای گیاهی همچون روغن بابونه، روغن رزماری، روغن سیاهدانه، روغن نارگیل، روغن آمله، روغن کُندش، روغن کنجد و یا روغن ترکیبی مانند Hair Strenght رایحه سلامت که ترکیب تمامی روغن های مفید برای مو هاست، برای حفظ رطوبت مورد نیاز موهای خود استفاده کنید.

اگر بعد از استفاده از نرم کننده پوست سرتان چرب شد، به دنبال محصولاتی برای موهای چرب مانند صابون‌های گیاهی با پی.اچ خنثی یا نزدیک به خنثی مانند صابون هویج، صابون رز، صابون تخم مرغ و غیره باشید.

این محصولات رطوبت مورد نیاز موهای شما را بدون ایجاد چربی در آن تامین می کنند. مراقب باشید محصولاتی که نیازی به آبکشی دارند روی پوست سر خود باقی نگذارید تا از بروز حساسیت احتمالی جلوگیری کنید.

  • انتهای موهای خود را کوتاه کنید.

 

کوتاه کردن انتهای موهایتان را فراموش نکنید چه موهایتان را رنگ کرده باشید یا نه؛ داشتن انتها، دوشاخه و انتهای دندانه دار تا حدودی کاملا طبیعی است.

اما بسیار ناخوشایند است. با این حال، آسیب دیدن مو پس از رنگ کردن اجتناب ناپذیر است اما روش هایی برای نقویت موهای رنگ شده وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

رنگ مو اغلب تارهای مو را خشک و شکننده می کند. برای داشتن موهایی سالم و زیبا بهتر است نوک موها را مرتباً کوتاه کنید. زیرا رنگ کردن موها بدون کوتاه کردن آن می تواند دلیل فر بودن موهای شما باشد.

اگر نگران موهای بلند خود هستید، می توانید به آرایشگر خود بگویید که هر بار که به آرایشگاه می روید، مقدار کمی کوتاه کند. کوتاه کردن مو ها یکی از روش های تقویت موهای رنگ شده است.

اغلب اوقات استفاده از رنگ مو روشی جذاب برای زیباسازی خود است. با این حال، اگر به طور مداوم از آنها استفاده کنید، می توانند به موهای شما آسیب برسانند. اما نگران نباش! هر آسیبی دارای درمانی است که به سلامت و شادابی موهای شما کمک می کند.

تقویت موهای رنگ شده

از خشک شدن و آسیب مو جلوگیری کنید

اگر بعد از رنگ کردن مو از موهای خود مراقبت نکنید، احتمالاً پس از مدتی پشیمان خواهید شد. باید بدانید که اگر روی محصولات مناسب مانند روغن‌های ترکیبی که از گیاهان تهیه شده اند، سرمایه‌گذاری کنید.

به تلاش خود برای بازگرداندن سلامت موهایتان ادامه دهید، موهایتان سالم‌تر و زیباتر از زمانی است که آن‌ها را رنگ نکنید. علاوه بر آنچه در بالا خواندید، موهای خود را مرطوب کنید و به نشانه هایی که موهایتان به شما می دهد گوش دهید!

برای مثال، اگر فکر می‌کنید پوست سرتان خیلی سریع چرب می‌شود، مرطوب‌کننده‌های تقویت‌کننده را فقط به قسمت‌های پایینی مو بزنید و نیمه بالایی مو را رها کنید. برعکس، اگر پوست سرتان خیلی خشک و خارش دار است، از ریشه تا نوک موها از مرطوب کننده استفاده کنید.

بنابراین، با توجه به واکنش موهای خود به مرطوب کننده ها، نه تنها آسیب های ناشی از رنگ مو را از بین می برید. بلکه شما همچنین از آسیب بیشتر جلوگیری می کنید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت بهبود شرایط مو، از طریق واتساپ میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تیرگی و ریزش رنگ مو

درست است که رنگ مو نباید با همان جلوه اولیه برای همیشه روی موهای شما بماند و هیچ رنگ مویی دائمی نیست. به یاد داشته باشید، هر فعالیتی که باعث باز شدن کوتیکول ساقه مو شود (مانند فر کردن یا صاف کردن موها) در نهایت رنگ موهای شما را از بین می برد و کدر می کند.

داشتن موهای رنگ شده و سالم نیاز به تلاش و مراقبت دارد. بنابراین اگر موهایتان را رنگ کرده اید و نمی خواهید موهایتان خشک، وز و وز شود، حتما به توصیه ای که در بالا خواندید، عمل کنید و دائما به تقویت موهای رنگ شده خود اهمیت دهید.

پیشنهاد شگفت انگیز رایحه سلامت برای تقویت مو رنگ شده

روغن تقويت مو بیومت (Hair Strength) يک ترکيب عالي براي تقويت و رويش مجدد موهاست. البته به طور کلي استفاده از روغنها به عنوان يک درمان مکمل در زمينه رشد و رويش مو ميباشد. این روغن متشکل از شی باتر، روغن نارگیل، روغن رزماری، روغن بابونه و سیاهدانه میباشد که با فرمولاسیونی خاص و مهندسی شده مناسب استفاده برای کلیه موها اعم از خشک، شکننده، چرب، رنگ شده و مجعد می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که این روغن برای ماساژ پوست سر بسیار به تقویت ریشه مو کمک می کند و سبب رویش مجدد بسیاری از موهای ریخته شده میشود ولی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که به عنوان یک درمان مکمل است.

لذا باید زمانی توقع این موضوع را داشت که از لحاظ جسمی مانند مسایلی همچون کبد چرب یا سوء هضم سیستم گوارش و غیره وجود نداشته باشد که علاوه بر تقویتی که توسط روغن تقویت مو بیومت اتفاق میوفتد از نظر خونرسانی و رسیدن املاح معدنی و مغذی هم اخلالی وجود نداشته باشد.

در صورت تعادل اين موارد پوست سر را نيم ساعت بعد از حمام با روغن تقويت مو رايحه بیومت ماساژ دهيد و همچنين ميتوانيد از اين روغن به موهاي خود جهت رفع موخوره و بهبود حالت موها استفاده کنيد.

روزي دو مرتبه کافيست ولي به مدت سه ماه مداومت داشته باشد که البته بعد از 20 روز نتیجه را احساس میکنید و بعد از 40 روز به مطلوب خود میرسید ولی برای حفظ نتیجه مدت 60 روز توصیه میشود.

روغن تقویت و رشد مو بیومت

روغن تقويت مو رايحه بیومت (Hair Strength) يک ترکيب عالي براي تقويت و رويش مجدد موهاست. البته به طور کلي استفاده از روغنها به عنوان يک درمان مکمل در زمينه رشد و رويش مو ميباشد. این روغن متشکل از شی باتر، روغن نارگیل، روغن رزماری، روغن بابونه و سیاهدانه میباشد. که با فرمولاسیونی خاص و مهندسی شده مناسب استفاده برای کلیه موها اعم از خشک، شکننده، چرب، رنگ شده و مجعد می باشد. نکته حائز اهمیت این است که این روغن برای ماساژ پوست سر بسیار به تقویت ریشه مو کمک می کند و سبب رویش مجدد بسیاری از موهای ریخته شده میشود.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »