انرژی درمانی چیست و چگونه عمل می‌کند؟

انرژی درمانی چیست و چگونه انجام می‌شود ، چگونه انرژی درمانی انجام بدیم؟ ، چطور با انرژی درمانی درمان پیدا کنیم؟، درمان با انرژی درمانی

انرژی درمانی شاخه‌ای از روش‌های درمانی جایگزین و تکمیلی در طب سنتی است که با ایجاد تعادل در انرژی‌های ظریف بدن، به بهبود بیماری، برقراری تعادل روانی و روحی انسان و ایجاد آرامشی عمیق در انسان کمک می‌کند. انرژی درمانی شامل انواع مختلفی از قبیل طب سوزنی، چاکرا درمانی، ریکی و کریستال درمانی می‌شود.

انرژی درمانی چیست و چگونه عمل می‌کند؟

انرژی درمانی روش درمانی جایگزین و بر مبنای یک باور شبه علمی است که درمانگر می‌تواند انرژی‌های درمانی را به بیمار منتقل کند و نتایج مثبتی ایجاد کند. انرژی درمانی اشکال مختلفی دارد، اما بطور کلی به هر عملی که بر روی جریان انرژی‌های ظریف در سرتاسر بدن انجام می‌شود تا موجب بازیابی سلامتی (روحی یا جسمی) و احساس تعادل شود، اطلاق می‌شود.

ما این مساله را پذیرفته‌ایم که بدنمان با انرژی‌ای که در درون خود دارد کار می‌کند. قلب ما با پالس‌های انرژی می‌تپد. سیستم عصبی ما از طریق کانال‌های انرژی پیچیده‌ای با کل بدن ارتباط برقرار می‌کند. بدن ما دائما به حوزه‌های انرژی اطراف‌مان واکنش می‌دهد و احساسات مختلف ما را برانگیخته می‌کند.

همه می‌توانند از انرژی درمانی استفاده کنند. چه بیماری جسمی تشخیص داده‌شده‌ای داشته باشند یا با مشکلات روحی یا روانی دست و پنجه نرم ‌کنند، چه آنهایی که مشکلی ندارند. یا حتی ممکن است مایل باشند ذهن، جسم و روح خود را در یک راستا قرار دهند. انرژی درمانی احساس عمیق آسایش و رفاه به شما می‌دهد و شما را به خود واقعی‌تان باز می‌گرداند.

اشکال مختلف 

قبلا نیز اشاره شد که هر عملی که موجب بهبود جریان انرژی در کل بدن شود، شامل انرژی درمانی می‌شود و ما در اینجا به تعدادی از انواع آن اشاره می‌کنیم:

1) طب سنتی چینی

طب سنتی چینی یا TCM از هزاران سال پیش در چین رایج بوده است. این روش درمان با انرژی شامل طب سوزنی می‌شود که مسیرهای انرژی مرتبط با اندام‌های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یک اصل در طب چینی وجود دارد و آن این است که احساسات ما با اندام‌هایمان ارتباط دارند، بنابراین اگر احساسات سنگین و شدیدی داشته باشیم، ممکن است به اندام‌های مرتبط با آن حس آسیب برساند. به عنوان مثال، غم و اندوه با ریه‌ها و روده‌ها مرتبط است. عصبانیت و ناامیدی و کینه نیز با کبد و کیسه صفرا، ترس از مرگ به کلیه و ترس‌های کلی با مثانه ارتباط دارند و نگرانی با طحال و معده مرتبط است.

انرژی درمانی چیست و چگونه انجام می‌شود ، چگونه انرژی درمانی انجام بدیم؟ ، چطور با انرژی درمانی درمان پیدا کنیم؟، درمان با انرژی درمانی
2) ریکی

کلمه ریکی از کلمات ژاپنی rei به معنای جهان و ki به معنای نیروی حیات گرفته شده است. ریکی یکی از اشکال محبوب برای درمان با انرژی است که بسیار پر انرژی است. این روش شامل گذاشتن آرام دست‌ها و نمادها که مجرای انرژی جهان هستند، بر روی بدن می‌شود. این کار تعادل را به ذهن و روح باز می‌گرداند. افراد بسیاری برای کاهش درد، استرس و اضطراب‌شان به ریکی اعتماد می‌کنند.

3) چاکرا درمانی

هدف از این نوع انرژی درمانی، ایجاد تعادل در جریان چاکراها یا مراکز انرژی است. ما هفت چاکرای اصلی داریم. هر چاکرا نوری به رنگ یکی از رنگ‌های رنگین‌کمان دارد. چاکرا درمانی خود روش‌های بسیاری دارد که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

4) کریستال درمانی

گرچه برای این روش انرژی درمانی هیچ ادعا و پشتوانه علمی وجود ندارد، اما بسیاری از طرفداران این روش معتقدند که سنگ‌ها و کریستال‌ها خاصیت درمانی دارند و وجود آنها می‌تواند بر سلامتی تاثیر بگذارد. کریستال‌ها انرژی ساطع می‌کنند، بنابراین به همراه داشتن آنها می‌تواند موجب بهبود انرژی کلی بدن شود. از کریستال‌ها برای محافظت، تسکین درد، رفع استرس، ایجاد عشق، ایجاد تمرکز و موارد دیگر استفاده می‌شود.

در مقاله بعدی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با آروماتراپی انرژی خود را افزایش دهید.

روغن زیتون فرابکر بیومت

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر: خواص، مزایا و کاربردها روغن زیتون فرابکر یکی از بهترین و معروف‌ترین روغن‌های طبیعی در دنیاست که از میوه درخت زیتون به

توضیحات بیشتر »
اسانس میخک

اسانس میخک

اسانس میخک اسانس میخک یکی از انواع اسانس‌های طبیعی است که از گیاه میخک به دست می‌آید. گیاه میخک در مناطق مختلف جهان رشد می‌کند

توضیحات بیشتر »